Sales manager

PSPCube

  • Киев
  • Постоянная работа
  • Полная занятость
  • 20 д. назад
  • Быстрый отклик
We’re looking for a highly energetic IT Sales, who is always ready to jump on a new adventure, loves a good challenge, and enjoys meeting and talking to people.
Our ideal candidate is an easygoing person with a positive mindset.
Responsibilities:
Complete ownership of all stages of the sales process (from lead qualification to negotiation and closing);Identify and research potential partners with further developing and maintaining relationships;Collect and structure basic information about partners;Handling meetings and calls. Sign contracts;Collaborate in a virtual team;Identify new product opportunities and possible synergies/efficiency gains.Requirements:
At least 1+ year as an IT Sales;Upper-Intermediate and higher English level;Result-driven personal confidence;Analytical and systemizing mindset;Strong self-organizational and time management skills;Easy and proactive communication style;Software development/IT industry knowledge;Ability to meet goals.Nice-to-have skills:
Completed IT Sales courses.What we offer:
Competitive salary;Flexible schedule;Remote work;Open company culture where your ideas and initiatives are valued.The interview process consists of:
Intro call with our recruiter;Interview with the hiring manager;Test assignment (optional, only if needed).

Jobs.ua

Похожие вакансии

  • Sales manager

    Kraken Agency

    • Киев
    Обязанности: Поиск и привлечение потенциальных клиентов в социальных сетях и не только (Facebook, Instagram, LinkedIn и т.д.). Ведение активных коммуникаций с клиентами через соо…

    Просмотреть похожие вакансии:

  • Affiliate manager

    Salary :

    • Киев
    • 25 000 грн в месяц
    Affiliate manager CRYPTO У нас жирная бонусная сетка, мы ищем того, кто готов работать на результат Что требуется от тебя: Опыт работы с крипто продуктом, понимание сути и осо…
    • 11 д. назад

  • Помощник project-manager

    Шподарис Денис Александрович

    • Киев
    В поисках помощника проектного менеджера в агентство маркетинга Facebook, TikTok и Google. С потенциалом через 1−2 мес. работать полностью самостоятельно. Полностью удаленка! Toys…